KUBOTA TURKEY MAKİNE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TR
Menu:

BİZ KUBOTA'YIZ

Kubota HAKKINDA

Kubota HAKKINDA

  • Kubota, ticari faaliyetlerine metal döküm ürünlerini üreterek ve satarak başlamıştır. O zamandan bu yana, insan hayatının ve toplumun iyileştirilmesine katkı sağlayacak çeşitli ürünler üretiyoruz. Tarihimiz boyunca elde ettiğimiz teknik yeterliliklerimizi daha kapsamlı ve derin bir biçimde geliştirmeye, ticari sınırlarımızı genişletmeye ve topluma daha çok katkı sağlamaya çaba göstereceğiz.

  • Şirket, 1890 yılında kurulmuştur; dolayısıyla bu yıl, 2015’te, kuruluşumuzun 126. yılını kutluyoruz. Kubota, dünya çapında yaklaşık 34.000 çalışanı istihdam etmektedir. Şirket’in konsolide net satış cirosu yaklaşık 1,5 trilyon Yen veya 30,8 milyar Türk Lirası tutarındadır. Yurtdışına yapılan satışlar, toplam satışımızın yaklaşık %60’ını oluşturmaktadır. Kubota’nın faaliyet gelirleri 202 milyar Yen veya 4,1 milyar Türk Lirası civarındadır ve faaliyet kar marjı %13,4 seviyesindedir.

  • KUBOTA’nın kurucusu Gonshiro Kubota, 1890 yılında, daha 19 yaşında iken, metal döküm sektöründeki işine başlamıştır. O dönemde, Japonya’da modern bir su kaynağı sistemi yoktur ve pek çok insan kolera gibi bulaşıcı hastalıklar yüzünden hayatını kaybetmektedir. Gonshiro, bu yıkıcı olaylardan ötürü büyük üzüntü duymuş ve Japonya’daki insanların karşı karşıya geldiği bu ciddi duruma bir çözüm bulunmasına yardım etmeyi arzulamıştır.

Kubota GLOBAL KİMLİK

For Earth, For Life — KUBOTA Grubu, değerli insan hayatının korunmasına destek olmayı ve bu güzel dünyayı korumayı vaat ediyor.

Gıda, su ve çevre, insanlar için vazgeçilmezdir. KUBOTA Grubu, bol ve istikrarlı gıda üretimine yardımcı olan ürünlere katkı sağlayarak, su teminine ve suyun güvenilir kalmasının sağlanmasına yardımcı olarak ve üstün ürünleri, teknolojileri ve hizmetleri ile konforlu bir yașam ortamının olușturulmasına destek olarak, dünyanın ve insanlığın geleceğine katkı sağlamaya devam ediyor.

Dünyada, insanlık için vazgeçilmez olan gıda, su ve çevre alanlarında çok sayıda problem var. Bu problemler kesinlikle birbirinden ayrı değil, tam tersine hepsi birbiriyle yakın bir ilișki içindedir. Nüfus artıșı çevresel değișiklikler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir, su kaynakları için sorunlara neden olur ve gıda temininde eksikliklere yol açar. KUBOTA Grubu gıda, su ve çevreyi tek bir tema olarak ele alır ve bu alanlardaki problemlerin çözümüne katkı sağlar.

Gıda

Tarımın modernize edilmesi ile bol ve istikrarlı bir üretime katkı sağlamak

Su

Su altyapılarını geliştirerek su teminine ve suyun güvenli kalmasına katkıda bulunmak.

    Çevre

    Sosyal altyapıları     geliştirerek konforlu bir     yaşam ortamı oluşturulmasına     ve küresel     çevrenin korunmasına     katkıda bulunmak.

KUBOTA'NIN KÜRESEL DÖNGÜSÜ = Gıda, su ve çevre arasındaki ilișkiler Gıda, su ve çevre kesinlikle birbirinden ayrı değildir. Tam tersine hepsi birbiriyle yakın bir ilișki içindedir.